Wojny patentowe gigantów IT takich jak Apple czy Samsung toczą się od lat. Korporacje patentują wszystko, co uznają za wynalazek - układ ikonek w smartfonie czy pasek postępu. Zarabiają na tym miliony, a często powodują także bankructwo małych firm i producentów. Polskie firmy IT pozostają w tyle pod kątem ilości patentów w porównaniu z resztą krajów UE. Więcej o polskim systemie patentowym w IT opowie Rafał Malujda - radca prawny, specjalista ds. własności intelektualnej z kancelarii działającej w szczecińskim Technoparku Pomerania.
Już w czwartek 13 grudnia o godzinie 17:00 Fundacja Netcamp będzie świętować 5. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. Ponad 200 uczestników tego wyjątkowego spotkania pozna aktualne trendy w internecie oraz przyszłość IT.
TECHNOPARK Pomerania w Szczecinie pomaga szkołom i uczelniom w aktualizowaniu programów nauczania, tak aby nadążały za rzeczywistością. Dotyczy to zwłaszcza przedmiotów związanych z. informatyką. Projekt ma potrwać do roku 2015.
Praca w zawodach informatycznych zwykle oznacza wysokie zarobki, a mimo to na rynku brakuje specjalistów z tych dziedzin. Młodzież niechętnie wybiera ścisłe kierunki studiów, a absolwenci uczelni wyższych często nie spełniają oczekiwań firm z branży.
Wojny patentowe gigantów IT takich jak Apple czy Samsung toczą się od lat. Korporacje patentują wszystko, co uznają za wynalazek - układ ikonek w smartfonie czy pasek postępu. Zarabiają na tym miliony, a często powodują także bankructwo małych firm i producentów. Polskie firmy IT pozostają w tyle pod kątem ilości patentów w porównaniu z resztą krajów UE. Z jednej strony dlatego, że w polskim prawie nie jest przewidziana możliwość patentowania kodu programistycznego jako takiego. Z drugiej - procedura patentowa wymaga ujawnienia istoty rozwiązania, co oznacza, że należy uprzednio zweryfikować, czy nasze rozwiązanie nie narusza już zgłoszonych rozwiązań do ochrony. Więcej o polskim systemie patentowym w IT - Rafał Malujda, radca prawny, specjalista ds. własności intelektualnej z kancelarii działającej w szczecińskim Technoparku Pomerania.
IT - to branża, która rozwija się we współczesnym świecie najszybciej. Sukcesy odnoszą ludzie młodzi i bardzo młodzi, a osoby, które mają po niecałe trzydzieści lat i są milonerami wcale nie należą do rzadkości. Co zrobić, aby przed trzydziestką odnieść sukces, jak stworzyć następcę Facebooka, Googlea, czy Androida. O tym w magazynie komputerowym Trącić Myszką. Naszymi gośćmi będą: profesor Antoni Wiliński, dziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego, Grzegorza Fiuka - prezesa Technoparku Pomerania i Kamili Romanowicz, menedżera ds. koordynacji wsparcia firm Technoparku Pomerania, Robert Olejnik z Teonite, Marcin Skonieczny z agencji Dige, Michał Smereczyński z Fundacji Aegis i Agnieszka Pieczyńska, zajmująca się doradztwem biznesowym w SPNT.
Fundacja Netcamp zaprasza na 5. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. Już 13 grudnia o godzinie 17:00 (5PM) będzie można poznać aktualne trendy oraz dowiedzieć się jak będzie wyglądać przyszłość internetu.
Chcesz zatrudniać? Musisz wiedzieć kogo - przekonywały specjalistki z dziedziny zarządzania kadrami podczas spotkania Fundacji Rozwoju Menedżerów FROME. [...] Tematyka spotkania, które odbyło się 5 grudnia w Technoparku Pomerania była wynikiem rozmów podczas poprzedniego, listopadowego spotkania zorganizowanego przez fundację.
O aktualnych trendach w branży IT oraz przyszłości cyfrowego świata rozmawiać będą uczestnicy grudniowego spotkania pod hasłem Trendy i przyszłość Internetu, na które zapraszają wspólnie Fundacja Netcamp, Technopark Pomerania i GOS Polska w ramach projektu ICT Lab-Market - od wynalazku do produktu. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godz. 17:00 w Multikinie (Szczecin).