Programiści, graficy, administratorzy stron i baz danych – o takie m.in. specjalności branży IT rozszerzono wykaz zawodów deficytowych w Szczecinie i Koszalinie. Umożliwi to przyśpieszenie procedur uzyskiwania pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Rozmawiano o tym podczas kolejnego posiedzenia Zespołu Branżowego ds. Usług Nowoczesnych przy Radzie Gospodarczej Prezydenta Szczecina, które odbyło się 8 maja w Technoparku Pomerania.
Technikum Technologii Cyfrowych to nowa szkoła na mapie Szczecina. Powstała w ubiegłym roku i kształci informatyków.
Technologiczne wspieranie transportu, energetyki i ekologii czy ułatwianie komunikacji z urzędami – takie m.in. tematy zostaną omówione podczas kongresu „Lider Innowacji Smart City 2018". O rozwoju inteligentnych miast i technologiach poprawiających życie ich mieszkańców rozmawiać będą eksperci z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Technoparku Pomerania.
„Have a nice day” to hasło wystawy uznanego i nagradzanego artysty Tomasza Kopcewicza, którą zaprezentuje Galeria T Technoparku Pomerania. Wernisaż odbędzie się 22 marca o godz. 18.00. Towarzyszyć mu będzie panel dyskusyjny nt. projektowania kreatywnej przestrzeni biurowej, w którym udział wezmą artyści, przedsiębiorcy i wykładowcy szczecińskich uczelni.
W sobotę 24 marca od godziny 10:30 w Technopark Pomerania przy ul. Cyfrowa 6, stowarzyszenie Szczecin 2.0 organizuje wydarzenie skierowane głównie do studentów oraz ludzi w wieku 20+, 30+, którzy już pracują i chcą czegoś więcej – informuje Michał Gugała z zarządu szczecin 2.0. W spotkaniu Business Meet-up Szczecin udział też wezmą znaczący menedżerowie, którzy będą prelegentami.
Obróbka zdjęć i montowanie filmów w programach graficznych, turniej w grze GTA San Andreas czy chemiczne i fizyczne eksperymenty – takie m.in. atrakcje czekają na odwiedzających Technikum Technologii Cyfrowych podczas dni otwartych szkoły. Przygotowano również pokazy druku 3D i składania komputera od podstaw oraz wiele innych ciekawostek.
Czy drewnojady mogą schrupać styropian, czym jest muzyczna cewka Tesli, jak pomóc osobom nadwrażliwym na dźwięki, jak wykryć bakterie coli dzięki nanocząstkom srebra, udoskonalić ogniwa słoneczne i odkryć tajemnice kryształów? Wiedzą to laureaci konkursu E(x)plory w Szczecinie. Pierwsza edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory odbyła się 23 lutego w Technoparku Pomerania.
Wielkie święto nauki w Technoparku Pomerania! Drony, fale tsunami, mikroświaty, konstrukcje hydrauliczne i warsztaty zapachowe – takie m.in. atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Naukowego E(x)plory. Towarzyszyć mu będzie konkurs naukowy, do którego zakwalifikowało się aż 8 projektów młodych naukowców z Pomorza Zachodniego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (23 lutego) w Technoparku Pomerania.