Technopark Pomerania już po raz drugi we współpracy z Fundacją Netcamp zaprasza na inspirujące spotkanie pasjonatów nowych technologii, pt. "IT - wojny i innowacje" - konferencja ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa już 18 października w Szczecinie.
Już w czwartek, 18 października o godzinie 18:00, kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie, na które zaprasza Technopark Pomerania wspólnie z Fundacją Netcamp oraz firmą promocyjną GOS Polska. Celem spotkań Netcamp, które mają już swoją tradycję i wielu stałych uczestników, jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To swobodne, otwarte konferencje, prezentacje ciekawych projektów, zwłaszcza startupów, a także możliwość poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie.
Październikowe spotkanie otworzy Rafał Malujda, który opowie o wojnach patentowych w branży IT. Marzena Zasińska-Igła wyjaśni, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Z kolei Paweł Spychalski pokaże, jak naprawdę działają wyszukiwarki internetowe, a Hubert Dyba przedstawi zarządzanie innowacjami w firmie i powie, na jakie projekty będzie można wkrótce otrzymać unijne pieniądze. Partnerem spotkania jest Technopark Pomerania w ramach współfinansowanego ze środków UE projektu "ICT LabMarket - od wynalazku do produktu".
Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych - to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, "patent wars" mają również swój cel, ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie, jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości. Szczegóły konfliktów patentowych przedstawi Rafał Malujda, prowadzący w Technoparku kancelarię prawną specjalizującą się w tematyce nowych technologii i prawie patentowym.
Dlaczego wiele firm IT ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji? Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu? Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny? O rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika opowie Marzena Zasińska-Igła z agencji LSJ.
Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki Internetu i miliardy dolarów pojawiające się na koncie bankowym, jak powiedziałby programista - automagicznie*. W prezentacji Pawła Spychalskiego będzie o tym, dlaczego nie jest to jednak takie proste.
Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Każdy z nas również może świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Prezentacja Huberta Dyby z RCIiTT to szybki wgląd w temat innowacji, od ogółu do szczegółu. Celem ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, pokazanie podejścia Outcome-Driven Innovation, jak pracować strategicznie nad innowacjami i co tak naprawdę o nich sądzić. Czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane.
Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Wstęp wolny po rejestracji na Netcamp.pl
Po prezentacjach zaplanowano czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Zapraszamy!
Program
-----------
* automagicznie - wydawać by się mogło, że ten wyraz jest z nami od niedawna. Jednak prawda jest taka, że został użyty już w latach czterdziestych w reklamie nietypowego żelazka. Dzisiaj używamy tego słowa, aby odjąć słowu ?automatycznie" technicznej nuty i nadać mu odrobinę mistycyzmu. Jeśli program działa automatycznie, ale nie wiesz do końca dlaczego, masz najpewniej do czynienia z programem automagicznym. (za Webhosting, Żargon programistyczny)