Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości aż 1 miliona zł!
Zgłoszenia do konkursu - organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky - można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.
Źródła:
Rozmowa o rozpoczynaniu i finansowaniu działalności IT w Polskim Radiu Szczecin z Adamem Bortnikiem, mentorem biznesowym, Arkadiuszem Mielczarkiem z ZRFPK i Magdaleną Krawczak z Technoparku Pomerania.
Nowoczesna usługa, łącząca tradycyjną telewizję z Internetem, została udostępniona przez Telewizję Polską dzięki współpracy z Technoparkiem Pomerania oraz Klastrem ICT Pomorze Zachodnie. Szczecińskie firmy zrzeszone w Klastrze stworzyły aplikację telewizji hybrydowej dla widzów Teatru Telewizji. Umożliwia ona m.in. wyświetlanie na ekranie telewizora dodatkowych informacji o oglądanym spektaklu czy zapoznanie się z aktualnym repertuarem.
Źródła:
Nowoczesna usługa, łącząca tradycyjną telewizję z internetem, została udostępniona przez Telewizję Polską dzięki współpracy z Technoparkiem Pomerania i Klastrem ICT Pomorze Zachodnie.
W Szczecinie i regionie funkcjonują fundusze pożyczkowe i poręczeniowe, które dla lokalnych przedsiębiorców i naukowców mogą być receptą na brak środków finansowych do rozpoczęcia bądź prowadzenia działalności gospodarczej. Rozwija się także sieć aniołów biznesu zainteresowanych inwestowaniem w projekty biznesowe. Jakie są możliwości i warunki pozyskania takiego finansowania? Co zrobić, aby zainteresować prywatnego inwestora własnym pomysłem biznesowym? Na te i inne pytania odpowiadali prelegenci konferencji „Finansowanie działalności IT”, zorganizowanej przez Technopark Pomerania i GOS Polska.
Źródła:
Dynamiczny rozwój branży IT w Polsce utrzymuje się nawet pomimo wyczuwalnego pogorszenia sytuacji makroekonomicznej. Zapotrzebowanie na usługi IT jest coraz większe, a najbardziej perspektywicznymi trendami w informatyce są aplikacje na urządzenia mobilne oraz usługi świadczone w modelu cloud computing. O obecnej sytuacji branży informatycznej w regionie i kraju oraz prognozach na przyszłe lata rozmawiali uczestnicy uroczystego podsumowania roku 2012 w branży IT, zorganizowanego przez Klaster ICT Pomorze Zachodnie we współpracy z Technoparkiem Pomerania.
Źródła:
PRAWIE 1500 firm informatycznych działa w Szczecinie, w województwie jest ich blisko 4000, a ich liczba rośnie. Szczecińskie przedsiębiorstwa IT odnoszą sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale i międzynarodowym.
Wysokie zarobki, elastyczne warunki pracy, możliwości poszerzania wiedzy czy atrakcyjna ścieżka kariery - to tylko niektóre z korzyści, jakie kobietom daje praca w branży informatycznej. Mimo to pań informatyków jest niewiele.