Nowe budynki Technoparku Pomerania zostały oddane do użytkowania i udostępnione lokatorom, a pierwsze firmy już zaczynają się wprowadzać. Prawie 80% nowych powierzchni biurowych została wynajęta - większość zajmą start-upy i małe firmy tworzące własne aplikacje bądź oprogramowania. Ich rozwój będzie wspierać lokator strategiczny - duża firma informatyczna. Obecnie podpisywane są umowy, rozstawiane są meble oraz montowany jest sprzęt multimedialny. Oficjalne otwarcie nowych budynków odbędzie się 23 marca.
W lutym do pomieszczeń w jednym z nowych budynków swoje biura przeniesie Technopark Pomerania. W marcu zaczną się tutaj urządzać pierwsze spółki.
Odpady biodegradowalne jako źródło energii odnawialnej, projekt nowej lampy LED czy wpływ muzyki reggae i dubstepu na rozwój roślin – to tylko niektóre projekty naukowe, jakie zaprezentuje młodzież w wieku 14-20 lat na tegorocznym Festiwalu Naukowym E(x)plory. Celem inicjatywy jest promowanie kultury naukowej i wspieranie młodych polskich naukowców. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie – młodzi naukowcy zaprezentują swoje pomysły już 16 stycznia w Technoparku Pomerania.
Ponad 30 firm informatycznych - w większości małe i średnie przedsiębiorstwa oraz kilkanaście start-upów branży IT - podpisze wkrótce umowy najmu powierzchni w nowych biurowcach Technoparku Pomerania, których budowa dobiegła końca. Spółka w tym miesiącu powinna otrzymać pozwolenie na użytkowanie, a nowi najemcy zaczną się wprowadzać od marca tego roku.
Malarstwo ścienne w wykonaniu Wojciecha Koniuszka i Piotra Ledóchowskiego oraz nowoczesna rzeźba Moniki Szpener to dzieła sztuki, które powstają w nowej przestrzeni Technoparku Pomerania. Prace będą nie tylko dekoracją - mają także pobudzać do myślenia i być dopełnieniem nowej kreatywnej przestrzeni dla innowacyjnych firm. Ich tematem przewodnim jest rozwój nowych technologii informatycznych oraz miejsce i rola, jaką odgrywa w nim człowiek. Prace artystyczne są ostatnim etapem budowy. Nowe przestrzenie mają zostać oddane do użytkowania pod koniec stycznia. W marcu wprowadzą się tam pierwsze firmy. 32 podmioty czekają na podpisanie umów najmu.
Ruszyła rekrutacja na bezpłatne szkolenia z programowania dla nauczycieli informatyki z zachodniopomorskich techników i szkół zawodowych. Będą się na nich uczyć obsługi najpopularniejszych na rynku technologii, których znajomości wymagają pracodawcy z branży IT, aby zdobytą wiedzę przekazywać uczniom. Szkolenia poprowadzą praktycy biznesowi w ramach projektu „ICT Biznes dla Edukacji” realizowanego przez Technopark Pomerania.
Jak przestępczość w sieci zamienia się w biznes? Kto dziś jest kluczowym graczem w wirtualnej rozrywce i jakie obszary są w tej dziedzinie do zagospodarowania? Jak rozwija się rynek sprzedaży internetowej w Polsce? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas urodzinowego spotkania Netcamp, które odbędzie się 27 listopada w klubie Bahia. Partnerami wydarzenia są Technopark Pomerania oraz BiznesLink Szczecin.
Do jednych najbardziej trafiły prezentacje Technoparku i BusinessLinku. Inni uznali, że najistotniejsze rzeczy usłyszeli, gdy prezentował się bank Pekao, home.pl czy BIG InfoMonitor. Tych, którzy wzięli udział w konferencji "Rozwiń skrzydła", łączy jedno: było warto.