Zadania rozwiązują nie tylko w zeszytach, ale też na tabletach. Zamiast wertować kartki w tradycyjnym podręczniku lub atlasie, "klikają" w ekran. W Gimnazjum nr 18 rozpoczęła działalność klasa o profilu: technologie komunikacyjne.
7 dni, blisko 40 bezpłatnych szkoleń, warsztatów i indywidualnych spotkań z zakresu przedsiębiorczości organizowanych przez ponad 30 instytucji – w Szczecinie rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Tematyka wydarzeń dotyczyć będzie m.in. zakładania i rozwijania firmy, prawnych aspektów prowadzenia biznesu, zarządzania finansami czy pozyskiwania środków na własną działalność. Wszystkie odbywać się będą w dniach 17-23 listopada. Koordynatorem inicjatywy w regionie jest Technopark Pomerania.
Sukces gospodarczy zależy od tego, czy zachodniopomorskie firmy postawią na innowacyjność. Nowoczesne technologie już pączkują w stuletnim gmachu przy ulicy Niemierzyńskiej w Szczecinie. Działa tu Technopark Pomerania. Funkcjonuje w nim 18 firm technologicznych i 5 stowarzyszeń IT. Technopark ma również 38 lokatorów wirtualnych. – Biznesmeni mogą korzystać z usług doradców od zarządzania, ekspertów ds. public relations, marketingu, prawa oraz funduszy unijnych – wyjaśnia Katarzyna Witkowska, menedżer działu rozwoju w Technoparku Pomerania
Pierwszych 25 firm informatycznych - w większości małe i średnie przedsiębiorstwa oraz kilkanaście start-upów branży IT - podpisze wkrótce umowy najmu powierzchni w nowych biurowcach Technoparku Pomerania, których budowa dobiega końca. Nowi najemcy działalność przy ul. Cyfrowej rozpoczną wiosną przyszłego roku. W ciągu następnego miesiąca prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i montaż wyposażenia oraz rozpoczną się odbiory techniczne związane z oddaniem budynków do użytkowania.
Rails Girls Teens Szczecin to bezpłatne warsztaty programowania dla nastolatek! Podczas dwóch dni zajęć dziewczyny w wieku 13-19 lat przy wsparciu mentorów uczą się tworzenia własnych aplikacji internetowych. Rails Girls to międzynarodowa inicjatywa, w której organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. Szczecińską edycję dla nastolatek organizuje Technopark Pomerania.
Prowadzić firmę samodzielnie czy w spółce? Jak chronić własne pomysły biznesowe i nie naruszać cudzych praw? Jak przygotować dokumenty dla inwestorów? To najczęstsze dylematy prawne, z jakimi borykają się młode firmy. Niestety większości początkujących przedsiębiorców nie stać na opłacenie prawników, co nierzadko ogranicza rozwój ich biznesu. Takie wsparcie szczecińskim start-upom technologicznym oferuje Technopark Pomerania.
Mobilna aplikacja, umożliwiająca zamawianie posiłków za pomocą smartfonów i tabletów, to pierwsza tego typu technologia w Polsce stworzona przez szczecińską firmę WellServed, mającą siedzibę w Technoparku Pomerania. Rozwiązanie jest obecnie wprowadzane na rynek – usługa testowana jest już przez kilka szczecińskich restauracji oraz WARS S.A. Powstała na bazie tej technologii aplikacja mWARS umożliwia podróżującym pociągami na trasie Warszawa-Wrocław i Warszawa-Kraków-Warszawa korzystanie z wagonu restauracyjnego za pośrednictwem smartfonów, bez konieczności wstawania z miejsca.
Nowe dowody osobiste, zniesienie obowiązku meldunkowego, zmienione przepisy dotyczące rejestru wyborców – polscy urzędnicy przygotowują się obecnie do obsługi nowoczesnych systemów informatycznych, mających od przyszłego roku usprawnić pracę administracji i ułatwić obywatelom załatwianie urzędowych spraw. O wyzwaniach związanych z rozwojem polskiej e-administracji rozmawiać będą uczestnicy IV Lubuskiego Konwentu Informatyków i Administracji, który odbędzie się 4-5 września się w Jesionce. Organizatorem wydarzenia jest Technopark Pomerania.