Rozpoczęła się rekrutacja firm do powstających budynków Technoparku Pomerania. 65% nowych powierzchni, które udostępniane będą na początku 2015 roku, zajmą start-upy i młode rozwijające się firmy, a 35% lokator strategiczny. W Technoparku znajdą się również otwarte strefy dla freelancerów i zespołów projektowych, z których bezpłatnie korzystać będzie mógł każdy, a także sale do spotkań biznesowych i projektowania usług, największa w regionie serwerownia, inkubator przedsiębiorczości, przedszkole i lunch bar. Obecnie dzięki wsparciu Technoparku na rynku działa 75 firm IT – są to byli i obecni lokatorzy inkubatora przedsiębiorczości oraz firmy wirtualne i stowarzyszenia IT.
7500 zł brutto to średnie wynagrodzenie absolwentów informatyki, którzy w 2013 roku osiągnęli największe zarobki ze wszystkich absolwentów kierunków technicznych w Polsce. Informatyka była również najpopularniejszym kierunkiem studiów wybieranym przez zeszłorocznych maturzystów - chciało ją studiować ponad 30 tysięcy osób. Bogatą ofertę kształcenia w zakresie nowoczesnych technologii mają także szczecińskie uczelnie. Zaprezentują ją młodzieży podczas spotkania „Wiosna nowych technologii” organizowanego przez Technopark Pomerania.
Zwiększanie ilości specjalistów IT poprzez nowoczesne kształcenie, budowanie silnej marki informatyki w Szczecinie i regionie oraz tworzenie dobrych warunków dla rozwoju start-upów – w tym branża IT oczekuje wsparcia władz Szczecina. O sposobach sprostania tym wyzwaniom przedsiębiorcy zrzeszeni w Klastrze IT rozmawiali podczas spotkania z prezydentem Piotrem Krzystkiem.
Dwa miliony złotych wynosi kontrakt na budowę sieci światłowodowych dla szczecińskich szpitali. Pół miliona pochodzi ze środków unijnych. Technopark Pomerania realizuje inwestycję mającą doprowadzić placówki medyczne do dostępu do szybkiego Internetu.
O tym, jak skutecznie wprowadzić innowacyjne produkty na rynek, rozmawiali uczestnicy spotkania FROME dla firm Klastra IT, które odbyło się w Technoparku Pomerania.
Ponad pół miliona złotych otrzyma Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny na realizację projektu pn. „Technopark Pomerania - budowa infrastruktury usługowej i społeczeństwa informacyjnego”. Dofinansowanie pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce się dziś, w środę, 5 lutego br., w Szczecinie. Udział w nim wzięli: wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz prezes "Technoparku Pomerania" Andrzej Feterowski.
Eksperci Komisji Europejskiej alarmują, że obecnie zbyt mało kobiet pracuje w branży IT – stanowią one jedynie ok. 10% wszystkich specjalistów.
Szczecińska branża zaawansowanych technologii świętowała kolejny rok funkcjowania klastra firm IT. [...] Zebrani przekonywali, że branża rozwija się w naszym mieście dynamicznie. Znaczącą zmianą ma być zakończenie budowy Technoparku Pomerania.