PROFESOR Jacek Baranowski, współtwórca produkcji grafenu, oraz Patryk Arłamowski, jeden z najmłodszych polskich wynalazców, opowiedzą w Szczecinie o swoich dokonaniach i jak się robi innowacje. Konferencja z ich udziałem - „Patent na sukces" - odbędzie się we wtorek, ale rejestracja zainteresowanych przedsiębiorców i naukowców trwa do 9 czerwca.
Relacja z konferncji Nauka na Facebooka oraz rozmowa z Magdaleną Krawczak z Technoparku Pomerania oraz Pawłem Żebrowskim z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.
Współtwórca innowacyjnej technologii produkcji grafenu - najbardziej przełomowego wynalazku ostatnich lat oraz jeden z najmłodszych polskich wynalazców, który jeszcze przed 25 rokiem życia zaprojektował i wdrożył na rynek ponad 20 nowatorskich produktów – to prelegenci konferencji „Patent na sukces”, która odbędzie się 11 czerwca 2013 r. w Szczecinie. Innowatorzy przyjadą do Szczecina, aby opowiedzieć historie swoich sukcesów i podzielić się swoimi doświadczeniami z uczestnikami spotkania. Organizatorami konferencji są Technopark Pomerania i GOS Polska.
MAŁE firmy mogą zarejestrować swoją działalność pod adresem Technopark!! Pomerania w Szczecinie bez ponoszenia kosztów najmu pomieszczeń. Mogą też korzystać ze wsparcia biznesowego i sali konferencyjnej.
Jak promować naukę i technologie IT? Rozmowa z Magdaleną Krawczak i Anną Szwajlik w Galaktyce Pomeranii.
BEZROBOTNYCH jest w Szczecinie ponad 20 tysięcy. Propozycji pracy jest niewiele, więc nic dziwnego, że sporo osób szansę upatruje w samozatrudnieniu. Z myślą o nich Powiatowy Urząd Pracy urządził wczoraj Szczeciński Dzień Przedsiębiorczości.
Uczelnie kształcą nie tylko pracowników, ale także pracodawców. Według danych Uniwersytetu Stanforda to właśnie studenci i absolwenci, wkraczający na rynek pracy lub zakładający swoje firmy, są ważnym czynnikiem transferu wiedzy i technologii z nauki do biznesu. Ważniejszym niż publikacje naukowe prezentowane na konferencjach czy bezpośrednia współpraca naukowców z przemysłem. Tak rozumiana przedsiębiorczość akademicka odgrywa również coraz większą rolę w naszym regionie. Dlatego też w Szczecinie funkcjonują inkubatory przedsiębiorczości oraz instytucje otoczenia biznesu, które młodym przedsiębiorcom oferują pomoc w stawianiu pierwszych kroków w biznesie – zwłaszcza opartym na nowoczesnych technologiach.
Małe firmy mogą zarejestrować swoją działalność pod adresem Technoparku Pomerania bez ponoszenia kosztów najmu biura. Mogą również m.in. korzystać z usług wsparcia biznesowego i możliwości organizowania spotkań z klientami w profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej. To tylko niektóre z zalet posiadania wirtualnego biura w Technoparku. Jest to usługa zarówno dla nowo powstałych firm, jak i tych, które nie potrzebują biura do prowadzenia swojej działalności.